(PDR) Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme teknik ve uygulamasıdır.

PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden net bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir.

Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) noktalarda kaporta göçükleri Yapıştırmalı Göçük Çektirme seti ile düzeltilebilirler. 5 cm. çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma bağlı olarak, ortalama 30-45 dakikadır.

* Otomobilin orijinalliği korunur, ikinci elde değer kaybetmez.

* Çok daha düşük maliyetli ve kısa süren bir onarımdır.

* Çevreyi korur. Kimyasal atık oluşmasını engeller.

* PDR Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez.

Arıcı Otomotiv olarak Ankara’da boyasız göçük düzeltme tekniğini kullanarak yüzlerce araca orijinal görünümünü bozmadan boyasız göçük düzeltme uygulaması yaptık.

Boyasız göçük giderme ile araçlarınızın mini hasarlarını onarmak istiyorsanız servisimize gelin onarımı kısa sürede yapalım.