Oto Kaporta

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Profesyonel ekipman ve uzman bir kadroyla hasarlı otomobiller dahi ilk günkü özenli haline geri döndürülebilmekte; her model için ayrı jigler kullanılarak milimetrik ayrıntılarda düzeltmeler yapılabilmektedir.

Yüksek Hizmet Kalitemiz ve Sınırsız Tecrübemizden Faydalanmanız İçin Sizleri Servisimize Bekliyoruz…

Oto Boya

Orjinal kodunda boyama işlemleri

Özenli hizmet anlayışını temsil eden, konusunun uzmanı elemanlarımız tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin tüm aşamaları pozitif basınçlı, ısı, nem ve rentilasyon yönünden klimatize edilmiş özel kabinlerde uygulanmaktadır.

Boya konusunda tüm teknik donanıma sahip olan servisimizde, boya-mix teknolojisi ile orijinal kodunda hazırlanan ve kesinlikle yerli malzeme kullanılmadan boya fırınında tüm dış etkenlerden muhafaza edilerek aracınız boyanır.

Oto Mekanik

Otomobil mekaniğine dair herşey

Gerek periyodik bakımlar gerekse de onarım hizmetlerinin tümü; uzman bir kadro ve en gelişmiş teknikler eşliğinde, büyük dikkat ve özenle, son derece güven verici bir şekilde sunulmaktadır.

Her türlü yedek parça ve aksesuar, yine uzman bir kadro tarafından en gelişmiş stok kontrol sistemiyle takip edilmekte ve istenen zamanda teslim edilmektedir.

Ankara’nın en büyük özel araçlar servisi…
Ankara Arıcı Kaporta Boya Servisi artık dostunuz olacak. Aracınızla servisimize geldiğinizde ilk karşılacağınız sıcak bir tebessüm olacaktır. Ardından aracınızın tüm ihtiyaçları belirlenecek, bakım esnasında sizin farkında olmadığınız ama değişmesi gereken sorunlu parçalar sizin onayınıza sunulacaktır.

Tüm araçların standartlarına uygun olarak gerekli bakım ve onarım yapılarak sizler için güvenli bir sürüş ortamı sağlanır. Yapılan tüm hizmetler ve yedek parça tarafımızdan garantilidir. Otomotiv servis sektöründe, çevreye ve insana duyarlı bir yaklaşımla ve yeterince eğitilmiş teknisyenlerle, araçların sorunlarını ilk defada doğru biçimde ve ekonomik olarak çözerek, müşterilerin ödedikleri bedelin karşılığını fazlasıyla almalarını sağlamaktır.

 

(PDR) Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerinin özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme teknik ve uygulamasıdır.

PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden net bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde PDR tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir.

Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) noktalarda kaporta göçükleri Yapıştırmalı Göçük Çektirme seti ile düzeltilebilirler. 5 cm. çapında bir göçüğün düzeltme süresi, bulunduğu konuma bağlı olarak, ortalama 30-45 dakikadır.

* Otomobilin orijinalliği korunur, ikinci elde değer kaybetmez.

* Çok daha düşük maliyetli ve kısa süren bir onarımdır.

* Çevreyi korur. Kimyasal atık oluşmasını engeller.

* PDR Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez.

Arıcı Otomotiv olarak Ankara’da boyasız göçük düzeltme tekniğini kullanarak yüzlerce araca orijinal görünümünü bozmadan boyasız göçük düzeltme uygulaması yaptık.

Boyasız göçük giderme ile araçlarınızın mini hasarlarını onarmak istiyorsanız servisimize gelin onarımı kısa sürede yapalım.

Check Up

Son Teknolojileri Kullanıyoruz

Tüm marka ve model araçlarınıza check-up yapıyoruz. Chech up’a Motor Performans Testinden başlayıp Arıza Tespit ile devam ediyoruz. Sonrasında Boya Kaporta Test işlemlerini gerçekleştiriyor araçta orjinal boya dışında boya var mı kontrol ediyoruz. Sonraki işlem olarak Süspansiyon Testini uyguluyoruz. Sıra Alt Kontrol Testine geldiğinde ise aracın her tarafı en ince ayrıntısına kadar inceleniyor, hasar ya da kaza var mı kontrol ediliyor. Fren testinde ise tekerlekler ve ilgili alanlar, parçalar kontrol ediliyor. Son olarak Yanal Kayma Testini de gerçekleştirdikten sonra sonuca geliyoruz ve aracın ne durumda olduğunu rapor tutup müşterimize sunuyoruz.